Nav īstais brīdis PVN likmes celšanai atpakaļ

Nav īstais brīdis PVN likmes celšanai atpakaļ

Saeimas komisijām ar nelielu deputātu balsu pārsvaru nodots izskatīšanai Zemnieku Saeimas ierosinājums saglabāt Latvijai raksturīgajiem dārzeņiem, augļiem un ogām PVN 5% apmērā arī nākamgad, jo samazinātās nodokļa likmes piemērošanas termiņš beidzas 31. decembrī.

Ir vairāki būtiski aspekti, kāpēc to saglabāt. Viens no tiem – likme pierādīja, ka varam vairāk patērēt pašu saražotos dārzeņus un augļus, kas deva impulsu nozares pieaugumam. To var pierādīt ar skaitļiem. Tā arī mazināja Polijas dārzeņu un augļu ietekmi. Faktiski mēs varējām godīgā konkurencē uzvarēt, jo pirms tam tika darbinātas dažādas PVN shēmas negodīgā konkurencē ar importētājiem. Arī atalgojuma pieaugums parādījās šajā periodā, un nav mazsvarīgi, ka varēja labāk atalgot darbiniekus.

Mums šķiet, ka šis nav īstais brīdis, kad PVN likme būtu jāceļ atpakaļ. Situācijā, kāda ir šobrīd, tas nebūtu samērīgs solis. Samazināt to bija pareizs lēmums. Mūsu kaimiņvalstīs nav samazinātas PVN likmes augļiem un dārzeņiem, taču daudzviet Eiropā pārtikai piemēro samazinātās likmes. Manuprāt, tieši ar svaigajiem produktiem, kurus nevar tālu transportēt, tirgus ļoti labi pielāgojās situācijai un mēs sākām ēst veselīgāk. Nākotnē samazinātas PVN likmes piemērošana svaigam pienam un gaļai varētu veicināt šo nozaru attīstību Latvijā. Mēs varētu vairāk patērēt paši savus produktus, kas noteikti ir kvalitatīvi, un mazināt negatīvo ietekmi no to importēšanas.Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *